Інформатика в школі
6 клас
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 119

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Друзі сайту
 • Біологія в школі

 • Вітаю Вас, Гість · RSS 13.06.2024, 14:25

   УСІ уроки інформатики

  6 клас

  (до підручника Й.Я.Ривкінда, Т.І.Лисенко, Л.А.Чернікової, В.В.Шакотько)


   Навчальна програма

   Календарно-тематичне планування


  Розділ 1. Алгоритми та їх виконавці (7 год.)

   Урок 1. Об’єкти та події. План виконання завдання. Планування в нашому житті.

   Урок 2. Поняття команди. Команди і виконавці. Система команд виконавця. Середовище виконання алгоритму.

   Урок 3. Поняття алгоритму. Виконавці алгоритмів. Формальне виконання алгоритму.

   Урок 4. Форми подання алгоритмів. Інструктаж з БЖД. Практична робота № 1. Складання алгоритмів для виконавців у словесній формі і у графічному вигляді. Виконання алгоритмів.

   Урок 5. Базові алгоритмічні структури: структура слідування.

   Урок 6. Алгоритми в нашому житті. Складання та виконання алгоритмів у визначеному навчальному середовищі виконання алгоритму.

   Урок 7. Інструктаж з БЖД. Практична робота № 2. Складання алгоритмів опрацювання подій з використання структури слідування та виконання їх у визначеному  навчальному середовищі виконання алгоритмів. Узагальнення та контроль знань.


  Розділ 2. Поняття операційної системи (5 год.)

   Урок 8. Поняття операційної системи, її призначення. Графічний інтерфейс операційної системи.

   Урок 9. Поняття файлової системи. Об’єкти файлової системи.

   Урок 10. Властивості об’єктів файлової системи. Поняття типу файлу.

   Урок 11. Операції над об’єктами файлової системи. Відновлення вилучених об’єктів операційної системи. Інструктаж з БЖД. Практична робота № 3. Операції над об’єктами файлової системи.

   Урок 12. Операції над групами об’єктів. Інструктаж з БЖД. Практична робота № 4. Операції над групами об’єктів файлової системи.


  Розділ 3. Мультимедіа (4 год.)

   Урок 13. Поняття про мультимедіа. Об’єкти мультимедіа. Галузі використання мультимедіа. Пристрої введення-виведення об’єктів мультимедіа. Копіювання об’єктів мультимедіа з цифрових камер і мобільних пристроїв на комп’ютер.

   Урок 14. Мультимедійні програвачі, їх призначення і функціональні можливості. Інструктаж з БЖД. Практична робота № 5. Копіювання об‘єктів мультимедіа на комп‘ютер. Робота з мультимедійними програвачами.

   Урок 15. Засоби перегляду зображень, їх призначення і функції. Змінення значень властивостей графічних зображень: розмір, колір. Основні операції над зображеннями: обтинання, обертання.

   Урок 16. Інструктаж з БЖД. Практична робота № 6. Перегляд зображень та змінення значень їх властивостей. Узагальнення та контроль знань.


  Розділ 4. Текстовий процесор (8 год.)

   Урок 17. Поняття текстового документа, його об’єктів. Текстовий процесор, його призначення. Середовище текстового процесора. Режими роботи в середовищі текстового процесора. Створення, відкривання і збереження текстового документа.

   Урок 18. Введення тексту. Перевірка правопису. Виправляння помилок. Редагування тексту.

   Урок 19. Виділення фрагментів тексту. Робота з фрагментом тексту: копіювання, переміщення, вилучення та вставляння. Пошук та заміна фрагментів в тексті.

   Урок 20. Форматування символів та абзаців: шрифт, розмір, накреслення, колір, вирівнювання, встановлення відступів абзаца, міжрядкового інтервалу.

   Урок 21. Форматування сторінок. Нумерування сторінок. Попередній перегляд, друк.

   Урок 22. Алгоритм опрацювання текстового документа. Інструктаж з БЖД. Практична робота № 7. Редагування та форматування текстового документа.

   Урок 23. Вставляння графічних об’єктів у текстовий документ. Вставляння схем/діаграм.

   Урок 24. Інструктаж з БЖД. Практична робота № 8. Вставляння графічних об’єктів та схем/діаграм у текстовий документ. Узагальнення та контроль знань.


  Розділ 5. Комп’ютерні мережі (8 год.)

   Урок 25. Комп’ютерні мережі та їх призначення. Поняття про мережну взаємодію. Типи комп’ютерних мереж.

   Урок 26. Поняття користувача й сеансу користувача. Вхід у локальну мережу. Локальна мережа навчального закладу. Робота з мережними папками.

   Урок 27. Поняття про глобальну мережу Інтернет. Основні служби Інтернету. Поняття Всесвітнього павутиння. Поняття веб-сайту, веб-сторінки, її адреси. Гіперпосилання.

   Урок 28. Робота з веб-браузером. Використання, створення та редагування списку сайтів, обраних для швидкого доступу. Збереження зображень, веб-сторінок та їх фрагментів. Авторське право та Інтернет.

   Урок 29. Алгоритм організації пошуку інформаційних матеріалів (повідомлень) в Інтернеті. Поняття ключового слова, пошукової системи. Аналіз інформаційних матеріалів (повідомлень), знайдених в Інтернеті. Правила безпечного користування Інтернетом при пошуку інформаційних матеріалів (повідомлень).

   Урок 30. Простий пошук. Інструктаж з БЖД. Практична робота № 9. Пошук інформаційних матеріалів в Інтернеті за вказаною темою. Створення списку сайтів, обраних для швидкого перегляду.

   Урок 31. Інтернет-енциклопедії, словники та онлайн-перекладачі.

   Урок 32. Інструктаж з БЖД. Практична робота № 10. Робота з інтернет-енциклопедіями, словниками та онлайн-перекладачами. Узагальнення та контроль знань.


  Урок 33. Повторення і систематизація навчального матеріалу.

  Урок 34. Повторення і систематизація навчального матеріалу.

  Урок 35. Повторення і систематизація навчального матеріалу.

  Copyright MyCorp © 2024